2024 թվականի սեպտեմբերի 16-20-ը «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ-ի ներկայացուցիչները աշխատանքային այցով եղել են Ղազախստանի Հանրապետության Ալմաթի քաղաքում՝ նոր բիզնես նախագծերի զարգացման և «ԵԱՏՄ տարածքում կենսաբանական ակտիվ հավելումների գրանցման կարգը» թեմայով կոնֆերանսին մասնակցելու նպատակով։
Կոնֆերանսի ընթացքում լաբորատորիայի ներկայացուցիչ Էլեն Լոփոյանը հանդես է եկել ելույթով, որտեղ ներկայացրել է լաբորատորիայի կառուցվածքը, տեխնիկական հագեցվածությունը, ինչպես նաև կենսաբանական ակտիվ հավելումների գրանցման մանրամասներն ու պայմանները։
Լսարանի ուշադրությունը հատկապես գրավել է կենսաբանորեն ակտիվ հավելումների գրանցման գործընթացի արագ և արդյունավետ կազմակերպումը, լաբորատորիայի տեխնիկական հագեցվածությունն ու հնարավորությունները, ինչպես նաև միջազգային հավատարմագրումը։
Այցի ընթացքում կազմակերպվել են նաև մի շարք B2B հանդիպումներ կենսաբանական ակտիվ հավելումներ իրացնող խոշոր ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ: Քննարկվել են համագործակցության հնարավորություններն ու փոխգործակցության եզրերը, որոնք կարևոր են տարածաշրջանում միասնական շուկայի զարգացման համար։
Նմանատիպ աշխատանքային այցերը լայն հնարավորություն են ստեղծում լաբորատորիայի համար։ Սա կարևոր քայլ է ոչ միայն զարգացման, այլև ողջ շուկայում որակի բարձրացման և նոր ստանդարտների ձևավորման համար։
Նոր բիզնես նախագծերի զարգացման և «ԵԱՏՄ տարածքում կենսաբանական ակտիվ հավելումների գրանցման կարգը» թեմայով կոնֆերանս

С 16 по 20 сентября 2024 года представители компании ООО «ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория» совершили рабочую поездку в город Алматы, Республика Казахстан, на встречу новым бизнес-проектам а также для участия в конференции на тему «Порядок регистрации биологически активных добавок к пище на территории ЕАЭС».
В ходе конференции представитель лаборатории Элен Лопоян выступила с докладом, в котором представила структуру лаборатории, её техническое оснащение, а также подробно рассказала о порядке регистрации биологически активных добавок. Особое внимание аудитории привлекло соответствие лаборатории международным стандартам, оперативность и бизнес-подход при регистрации БАД в Армении.
В рамках визита также были организованы несколько B2B встреч с представителями крупных компаний, занимающихся реализацией биологически активных добавок. На встречах обсуждались возможности сотрудничества и пути взаимодействия, которые важны для развития единого рынка в регионе.
Подобные рабочие визиты открывают широкие возможности и являются важным шагом не только для развития отрасли, но и для повышения качества на всем рынке и формирования новых стандартов.