Մեր լաբորատորիան աշխատանքային այցով հյուրընկալեց ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Նարեկ Հովակիմյանին և որակի ենթակառուցվածքի զարգացման վարչության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արաքս Կուրղինյանին:
Այցի ընթացքում հյուրերը ծանոթացան լաբորատորիայի բոլոր բաժիններին, ինչպես նաև տեխնիկական հագեցվածությանը, առաջադեմ սարքավորումներին և տեխնոլոգիաներին: Քննարկվեցին նաև ոլորտի գործունեության բարելավման հնարավորությունները և որոշ կարևոր հարցեր, որոնք պահանջում են ուշադրություն և լուծումներ:
Նմանատիպ այցերը մեծ կարևորություն ունեն, քանի որ հնարավորություն են տալիս պետական մարմիններին ծանոթանալ մասնավոր ընկերությունների աշխատանքներին և խնդիրներին, ինչը նպաստում է պետական համակարգի և մասնավոր հատվածի միջև վստահության և փոխըմբռնման ապահովմանը:
Այցի ավարտին փոխնախարար Հովակիմյանը ընդգծեց, որ նման լաբորատորիաները մեծ նշանակություն ունեն ոլորտի զարգացման գործում և ծառայում են ինչպես սննդամթերքի անվտանգության ապահովմանը, այնպես էլ տնտեսության զարգացմանը:

Визит заместителя министра экономики Республики Армения Нарека Овакимяна в ООО «ФДА Лаборатория»
Наша лаборатория с рабочим визитом приняла заместителя министра экономики РА Нарека Овакимяна и исполняющую обязанности начальника отдела развития инфраструктуры качества Аракс Кургинян.
Во время визита гости ознакомились со всеми отделами лаборатории, а также с техническим оснащением, передовым оборудованием и технологиями. Были обсуждены также возможности улучшения деятельности в отрасли и некоторые важные вопросы, требующие внимания и решений.
Подобные визиты имеют большое значение, поскольку позволяют государственным органам ознакомиться с работой и проблемами частных компаний, что способствует обеспечению доверия и взаимопонимания между государственной системой и частным сектором.
По итогам визита заместитель министра Овакимян отметил, что такие лаборатории имеют большое значение для развития отрасли и служат не только для обеспечения безопасности продуктов питания, но и для развития экономики.