Որակի Համաշխարհային Օր Հայաստանում
Որակի համաշխարհային օրվան նվիրված, 2023թ․ նոյեմբերի 14-ին, տեղի ունեցավ «Մրցակցային ներուժի խթանում՝ որակը պահպանելով» խորագիրը կրող միջոցառումը՝ ԵՄ, UNIDO և ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության նախաձեռնությամբ։
Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության համագործակցության բաժնի ղեկավար Ֆրանկ Հեսսը, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության Որակի ենթակառուցվածքների զարգացման վարչության պետ Ժաննա Զաքարյանը և այլ պաշտոնատար անձինք։
Միջոցառման նպատակն էր ընդգծել տնտեսության տարբեր ոլորտներում որակի կառավարման կարևորությունը, միաժամանակ խրախուսել ընկերություններին՝ բարելավել արտադրության գործընթացները և բարձրացնել ապրանքների ծառայությունների որակը:
Միջոցառման շրջանակներում որպես հաջողած պատմություն ներկայացվեց նաև «ԷՖ ԴԻ ԷՅ» լաբորատորիայի պատմությունը և ոլորտում զգալի ավանդի համար հանձնվեց ՊԱՏՎՈԳԻՐ և օրվա խորհրդանշական հուշանվեր։
Շնորհակալ ենք մեր աշխատանքը գնահատելու համար և վստահեցնում ենք, որ այն նաև պարտավորեցնող է՝ առավել եռանդուն և պատասխանատու կերպով շարունակելու և զարգացնելու ոլորտում ներդրված ավանդը։

World Quality Day in Armenia!
In honor of World Quality Day 2023 on November 14, an event entitled "Quality: Realizing Your Competitive Potential" took place, initiated by the EU, UNIDO, and the RA Ministry of Economy.
Attendees included Mr. Frank Hess, the Head of Cooperation, EU Delegation in Armenia, Ms. Zhanna Zakaryan, the Head of the RA Ministry of Economy's Quality Infrastructure Development Department and other officials.
The purpose of the event was to emphasize the importance of quality management in various sectors of the economy while encouraging companies to improve production processes and increase the quality of products and services․
Within the event's framework, the FDA laboratory's history was also highlighted as a successful story, and notable contributions to the field were recognized with a CERTIFICATE of HONOR and a symbolic memento of the day.
We appreciate your assessment of our work, which motivates us to keep up and expand the contribution we've made to the field with greater vigor and responsibility․