Սեպտեմբերի 25-27-ը «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ Մարքեթինգի և Հասարակայնության հետ կապերի մասնագետը գտնվում էր Բիշքեկում՝ Ղրղզստանի Հանրապետություն, որտեղ այդ օրերին տեղի էր ունենում «Եվրասիական շաբաթ»-ը: «Եվրասիական շաբաթ»-ը Եվրասիական Տնտեսական Միության (ԵԱՏՄ) երկրներում անցկացվող խոշորագույն միջազգային բիզնես համաժողովն է:
2016 թվականից ի վեր համաժողովն անցկացվում է յուրաքանչյուր տարի ԵԱՏՄ երկրներից որևէ մեկի մայրաքաղաքում: Այս տարի համաժողովի մասնակիցներն ու հյուրերը յուրահատուկ հնարավորություն ունեցան աշխատելու Ալա-Արչա նահանգում, թիվ 1 պետական նստավայրում, որտեղ տեղի են ունենում երկրի կարևորագույն տնտեսական և քաղաքական իրադարձությունները:
Համաժողովի շրջանակներում կարևոր նշանակություն ունի ցուցահանդեսը, որին մասնակցում են այն ընկերությունները, որոնք ցանկանում են ցուցադրել իրենց ձեռքբերումները կամ առաջարկում են հատուկ բիզնես լուծումներ և ծառայություններ:
Ցուցահանդեսում «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ ներկայացուցիչը շնորհանդեսի տեսքով ներկայացրեց լաբորատորիայի կողմից մատուցվող ծառայությունները, որոնք նախատեսված են ԵԱՏՄ անդամ երկրների արտադրողների, ներմուծողների և արտահանողների համար:
Փոխշահավետ պայմաններով համագործակցության հրավիրվեցին բոլոր շահագրգիռ կազմակերպությունները, որոնք հնարավորություն կունենան օգտվելու լաբորատորիայում ներդրված «Մեկ պատուհան» սկզբունքից. իրականացնել անհրաժեշտ լաբորատոր փորձարկումներ, ստանալ Պետական Գրանցման Վկայական և/կամ EAC համապատասխանության հայտարարագիր՝ համաձայն Մաքսային Միության Տեխնիկական Կանոնակարգերի և միջազգային ստանդարտների: Այս ամենը մեկ վայրում, առավել մատչելի գներով և ծառայությունների մատուցման համար սահմանված առավել կարճ ժամկետներում:
«Եվրասիական շաբաթը» մի յուրահատուկ հարթակ է՝ ուղղված B2B կապերը զարգացնելուն և երրորդ երկրների ընկերություններին որպես ապագա սպառողներ և ներդրողներ ներգրավելուն:

С 25 по 27 сентября 2019 года в г. Бишкек, Кыргызская Республика, проходила “Евразийская неделя”, в которой участвовала специалист по Маркетингу и PR ООО “ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория”.
"Евразийская неделя" - крупнейшая международная бизнес-форум в Евразийском Экономическом Союзе (ЕАЭС).
С 2016 года форум ежегодно проводится в различных столицах стран ЕАЭС. В этом году участникам и гостям форума была предоставлена уникальная возможность поработать в Ала-Арче, государственной резиденции № 1, где проходят важнейшие экономические и политические события страны.
Важной частью форума является выставка, в которой принимают участие компании, которые хотят продемонстрировать свои достижения или предложить специальные бизнес-решения и услуги.
На выставке специалист ООО “ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория” представила услуги лаборатории, предназначенные для производителей, импортеров и экспортеров стран ЕАЭС.
К сотрудничеству на взаимовыгодных условиях были приглашены все заинтересованные организации, которые смогут воспользоваться принципом “Одного окна”, введенным в лаборатории: провести необходимые лабораторные анализы, получить Свидетельство о Государственной Регистрации и/или декларацию соответствия EAC в соответствии с Техническими Регламентами Таможенного Союза и международными стандартами - все услуги в одном месте, по самым доступным ценам и в кратчайшие сроки.
"Евразийская неделя" является уникальной платформой для развития отношений B2B и привлечения компаний третьих стран в качестве потенциальных потребителей и инвесторов