Սեպտեմբերի 25-27-ը «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ Մարքեթինգի և Հասարակայնության հետ կապերի մասնագետը գտնվում էր Բիշքեկում՝ Ղրղզստանի Հանրապետություն, որտեղ այդ օրերին տեղի էր ունենում «Եվրասիական շաբաթ»-ը: «Եվրասիական շաբաթ»-ը Եվրասիական Տնտեսական Միության (ԵԱՏՄ) երկրներում անցկացվող խոշորագույն միջազգային բիզնես համաժողովն է:
2016 թվականից ի վեր համաժողովն անցկացվում է յուրաքանչյուր տարի ԵԱՏՄ երկրներից որևէ մեկի մայրաքաղաքում: Այս տարի համաժողովի մասնակիցներն ու հյուրերը յուրահատուկ հնարավորություն ունեցան աշխատելու Ալա-Արչա նահանգում, թիվ 1 պետական նստավայրում, որտեղ տեղի են ունենում երկրի կարևորագույն տնտեսական և քաղաքական իրադարձությունները:
Համաժողովի շրջանակներում կարևոր նշանակություն ունի ցուցահանդեսը, որին մասնակցում են այն ընկերությունները, որոնք ցանկանում են ցուցադրել իրենց ձեռքբերումները կամ առաջարկում են հատուկ բիզնես լուծումներ և ծառայություններ:
Ցուցահանդեսում «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ ներկայացուցիչը շնորհանդեսի տեսքով ներկայացրեց լաբորատորիայի կողմից մատուցվող ծառայությունները, որոնք նախատեսված են ԵԱՏՄ անդամ երկրների արտադրողների, ներմուծողների և արտահանողների համար:
Փոխշահավետ պայմաններով համագործակցության հրավիրվեցին բոլոր շահագրգիռ կազմակերպությունները, որոնք հնարավորություն կունենան օգտվելու լաբորատորիայում ներդրված «Մեկ պատուհան» սկզբունքից. իրականացնել անհրաժեշտ լաբորատոր փորձարկումներ, ստանալ Պետական Գրանցման Վկայական և/կամ EAC համապատասխանության հայտարարագիր՝ համաձայն Մաքսային Միության Տեխնիկական Կանոնակարգերի և միջազգային ստանդարտների: Այս ամենը մեկ վայրում, առավել մատչելի գներով և ծառայությունների մատուցման համար սահմանված առավել կարճ ժամկետներում:
«Եվրասիական շաբաթը» մի յուրահատուկ հարթակ է՝ ուղղված B2B կապերը զարգացնելուն և երրորդ երկրների ընկերություններին որպես ապագա սպառողներ և ներդրողներ ներգրավելուն:

On September 25 -27, 2019 the Marketing and PR specialist of "FDA Laboratory" LLC was in Bishkek, Kyrgyz Republic, where the "Eurasian week" was taking place.
The "Eurasian week" is the largest international business forum in the Eurasian Economic Union (EAEU).
Since 2016, the forum has been held annually in the different capital of the EAEU countries. This year, participants and guests of the forum had the unique opportunity to work at Ala-Archa, State Residence No.1, where the country's most important economic and political events take place.
An important part of the forum is the exhibition, which is attended by companies that want to showcase their achievements or offer special business solutions and services.
At the exhibition, the representative of "FDA Laboratory" LLC presented the services provided by the laboratory that are intended for producers, importers and exporters of EAEU countries.
All interested organizations were invited to cooperate on mutually beneficial terms, which will be able to benefit from the "One window" principle introduced in the laboratory: carry out necessary laboratory tests, obtain a State Registration Certificate and/or EAC declaration of conformity according to the Technical Regulations of the Customs Union and International Standards. All in one place, at the most affordable prices and within the shortest timeframe for services.
"Eurasian week" is the unique platform for developing B2B relationships and engaging third-country companies as prospective consumers and investors.