Հոկտեմբերը գերհագեցած ամիս էր՝ լի նոր բիզնես հանդիպումներով, նոր գործընկերներով, փառատոններով ու ֆորումներով:
Ամիսը սկսվեց Արենի գինու փառատոնին մասնկացությամբ, որտեղ ոչ միայն տրամադրությունն էր բարձր, այլև աշխատանքի արդյունավետությունը:
Պատրաստել էինք «Հատուկ առաջարկ» փառատոնի մասնակից ընկերությունների համար: Հանդիպեցինք նաև մի շարք գինի արտադրողների հետ և փորձեցինք հենց տեղում հասկանալ, թե այսօր ի՞նչ խնդիրներ ունեն և ինչպե՞ս կարող ենք մենք աջակցել նրանց, որպեսզի նրանց արտադրանքը լինի բարձրորակ, անվտանգ և միջազգային ստանդարտներին համապատասխան, որը կխթանի նաև արտահանումը և հայ արտադրողը առավել վստահ քայլերով դուրս կգա միջազգային շուկա:
Փառատոնից անմիջապես հետո սկսվեցին համագործակցությունները մի շարք ռուսական ընկերությունների հետ՝ կենսակատիվ հավելումների և դրանց պետական գրանցման վկայականների տրամադրման շուրջ:
Այսօր արդեն ունենք հստակ ձևավորված բիզնես հարաբերություններ նոր գործընկերների հետ, ովքեր տպավորված են թե՛ լաբորատորիայի բարձր որակավորում ունեցող մասնագետներով և թե՛ ծառայությունների գին-որակ հարաբերակցությամբ:
Ավելի ուշ, արդեն հոկտեմբերի 18-21-ը «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ աշխատակիցները մասնակցում էին Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում տեղի ունեցող «Վրաստան-ԵԱՏՄ» բիզնես ֆորումին, որտեղ տեղի ունեցան մի շարք հանդիպումներ ԵԱՏՄ երկրներից ժամանած և վրաց գործարարների հետ: Ֆորումը բիզնես մասից զատ ուներ նաև մշակութային-ժամանցային մաս, որի ընթացքում տարբեր ազգերի ներկայացուցիչներն այցելեցին Թբիլիսիի քաղաքային վերնիսաժ, կոնյակի գործարան, դե իսկ ազգային պարերով հագեցած երեկույթների ժամանակ էլ գործարար հարաբերություններն ամրապնդվեցին առավել մտերմիկ՝ ընկերական հարաբերություններով:
Վրաստանի ֆորումին անմիջապես հաջորդեց «Եվրասիական շաբաթ» ամենամայա միջազգային ֆորումը, որն այս տարի տեղի ունեցավ Երևանում՝ հոկտեմբերի 22-24-ը և, որին «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ աշխատակիցներն իրենց ակտիվ մասնակցությունն ունեցան B2B հանդիպումների ձևաչափում:

Октябрь текущего года оказался для аналитической лаборатории ООО «ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория» весьма насыщенным месяцем, полным новых деловых встреч, новых партнеров, фестивалей и форумов.
Месяц начался с винного фестиваля «Арени», где царило не только праздничное настроение, но и кипела работа, которая оказалась весьма продуктивной.
Мы заранее подготовили «Специальное предложение» для участников фестиваля, с целью выяснить какие у них имеются проблемы, связанные с производством вина, и как мы можем им помочь производить высококачественный, безопасный продукт, который будет соответствовать международным стандартам, что даст возможность армянскому производителю как увеличить объёмы экспорта, так и более уверенными шагами вступить на международный рынок.
После фестиваля наша лаборатория начала сотрудничество с рядом российских компаний, связанное с экспертизой и предоставлением государственных регистрационных сертификатов для биоактивных добавок.
На сегодняшний день мы уже установили четкие деловые отношения с новыми партнерами, которые впечатлены как высококвалифицированным персоналом лаборатории, так и соотношением цены и качества наших услуг.
Позже, с 18 по 21 октября, сотрудники аналитической лаборатории ООО «ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория» приняли участие в бизнес-форуме «Грузия-ЕАЭС» в Тбилиси, где состоялся ряд встреч с бизнесменами из ЕАЭС и Грузии. Кроме бизнес-части на форуме была преусмотрена также и культурно-развлекательная программа, в ходе которой представители разных стран посетили городской вернисаж, коньячный завод Тбилиси, во время вечерних мероприятий, украшенных национальными танцами, деловые отношения укреплялись более тесными, дружескими отношениями.
Непосредственно после грузинского форума сразу же последовал ежегодный международный форум «Евразийская неделя», который в этом году состоялся в Ереване с 22 по 24 октября, а сотрудники аналитической лаборатории ООО «ЭФ-ДИ-ЭЙ Лаборатория» приняли активное участие в заседаниях в бизнес-формате B2B.