Հոկտեմբերը գերհագեցած ամիս էր՝ լի նոր բիզնես հանդիպումներով, նոր գործընկերներով, փառատոններով ու ֆորումներով:
Ամիսը սկսվեց Արենի գինու փառատոնին մասնկացությամբ, որտեղ ոչ միայն տրամադրությունն էր բարձր, այլև աշխատանքի արդյունավետությունը:
Պատրաստել էինք «Հատուկ առաջարկ» փառատոնի մասնակից ընկերությունների համար: Հանդիպեցինք նաև մի շարք գինի արտադրողների հետ և փորձեցինք հենց տեղում հասկանալ, թե այսօր ի՞նչ խնդիրներ ունեն և ինչպե՞ս կարող ենք մենք աջակցել նրանց, որպեսզի նրանց արտադրանքը լինի բարձրորակ, անվտանգ և միջազգային ստանդարտներին համապատասխան, որը կխթանի նաև արտահանումը և հայ արտադրողը առավել վստահ քայլերով դուրս կգա միջազգային շուկա:
Փառատոնից անմիջապես հետո սկսվեցին համագործակցությունները մի շարք ռուսական ընկերությունների հետ՝ կենսակատիվ հավելումների և դրանց պետական գրանցման վկայականների տրամադրման շուրջ:
Այսօր արդեն ունենք հստակ ձևավորված բիզնես հարաբերություններ նոր գործընկերների հետ, ովքեր տպավորված են թե՛ լաբորատորիայի բարձր որակավորում ունեցող մասնագետներով և թե՛ ծառայությունների գին-որակ հարաբերակցությամբ:
Ավելի ուշ, արդեն հոկտեմբերի 18-21-ը «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ աշխատակիցները մասնակցում էին Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում տեղի ունեցող «Վրաստան-ԵԱՏՄ» բիզնես ֆորումին, որտեղ տեղի ունեցան մի շարք հանդիպումներ ԵԱՏՄ երկրներից ժամանած և վրաց գործարարների հետ: Ֆորումը բիզնես մասից զատ ուներ նաև մշակութային-ժամանցային մաս, որի ընթացքում տարբեր ազգերի ներկայացուցիչներն այցելեցին Թբիլիսիի քաղաքային վերնիսաժ, կոնյակի գործարան, դե իսկ ազգային պարերով հագեցած երեկույթների ժամանակ էլ գործարար հարաբերություններն ամրապնդվեցին առավել մտերմիկ՝ ընկերական հարաբերություններով:
Վրաստանի ֆորումին անմիջապես հաջորդեց «Եվրասիական շաբաթ» ամենամայա միջազգային ֆորումը, որն այս տարի տեղի ունեցավ Երևանում՝ հոկտեմբերի 22-24-ը և, որին «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ աշխատակիցներն իրենց ակտիվ մասնակցությունն ունեցան B2B հանդիպումների ձևաչափում:

October of this year was a very busy month for the analytical laboratory of «FDA Laboratory» LLC, full of new business meetings, new partners, festivals and forums.
The month began with the wine festival «Areni», where not only the festive mood reigned, but also the work was in full swing, which turned out to be very productive.
We prepared a «Special offer» for the participants of the festival, in order to find out what problems they have with the production of wine, and how we can help them to produce a high-quality, safe product that will meet international standards which will enable the Armenian producer both to increase export volumes and more confident steps to enter the international market.
After the festival our laboratory began new cooperation with a number of Russian companies related to the expertise and provision of state registration certificates for bioactive supplements.
To date, we have already established good business relations with new partners, who are impressed both by the highly qualified laboratory staff and the price/quality ratio of our services.
Later, from October 18 to October 21, employees of the analytical laboratory of «FDA Laboratory» LLC took part in the Georgia-EAEU business forum in Tbilisi, where a number of meetings were held with businessmen from the EAEU and Georgia. In addition to the business part, a cultural and entertainment program was also provided at the forum, during which representatives of different countries visited the city’s vernissage, Tbilisi brandy factory, and during evening events adorned with national dances, business relations were strengthened by closer, friendly relations.
After the Georgian forum, the annual international forum «Eurasian Week» immediately followed, which was held this year in Yerevan from October 22 to October 24, and the employees of the analytical laboratory of «FDA Laboratory» LLC took an active part in meetings in B2B business format.