«ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ փորձարկման լաբորատորիայի տնօրինությունը մշտապես մեծ ուշադրություն է դարձնում իր աշխատակիցների կրթության, մասնագիտական վերապատրաստումների, միջազգային աշխատաժողովներին և գիտաժողովներին մասնակցություն ունենալու հարցերին:
Եվ ահա, մարտի 29-30-ը, Վրաստանում տեղի ունեցավ «1st South Caucasus Food Analytical Conference», որն իրականացվում էր PTB-ի կողմից՝ BMZ-ի հովանավորությամբ՝ «Հարավային Կովկասի Երկրներում Սննդամթերքի Փորձարկման և Չափագիտության Հզորացում» ծրագրի շրջանակներում:
Կոնֆերանսին իրենց մասնակցությունն ունեցան «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ փորձարկման լաբորատորիայի երեք աշխատակիցները՝ Նարինե Մնացականյանը, Անի Գրիգորյանը և Անի Հայրապետյանը:
Նարինե Մնացականյանը և Անի Հայարապետյանը հանդես եկան նաև ելույթներով. «Սննդի արդյունաբերության մեջ արծաթի նանոմասնիկների կիրառումը» և «B1, B2, G1, G2 և M1 աֆլատոքսինների որոշումը սննդի մեջ»:
Երկու ելույթների հաջողության հիմքում էլ ընկած էին երկարատև փորձարկումները, գիտական հետազոտությունները և այն ահռելի աշխատանքը, որ աղջիկներն իրականացրել էին լաբորատորիայում:

The management of the analytical laboratory «FDA Laboratory» LLC always devotes great attention to the opportunities for staff development and training programs, as well to participation of specialists in international seminars and conferences.
On March, 29-30, «1st South Caucasus Food Analytical Conference» was held in Georgia, which was organized by PTB under BMZ sponsorship within the framework of the «Strengthening Food Testing and Metrology in the South Caucasus Countries» project.
Three employees of analytical laboratory «FDA Laboratory» LLC - Narine Mnatsakanyan, Ani Grigoryan and Ani Hayrapetyan took part in the conference.
Narine Mnatsakanyan and Ani Hayarapetyan made presentations entitled «Application of silver nanoparticles in food industry» and «Determination of aflatoxins B1, B2, G1, G2 and M1 in food and feed».
The success of both presentations was based on long-term experiments, scientific research and the enormous work that the ladies did in the laboratory.