27/12/2018 թվականին «Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) Համալսարանի» «Ընդհանուր և Դեղագործական Քիմիայի» ամբիոնի ուսանողները հյուրընկալել էին «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ-ի ներկայացուցիչներին:
Հանդիպման նպատակն էր՝ ուսանողների մոտ բարձրացնելու իրազեկվածությունը և վստահեցնելու՝ մասնագիտությունը, որ իրենք ընտրել են, իսկապես պահանջված է և եթե իրենք բանիմաց են և ձգտող, ապա «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ պատրաստ է հնարավորություն ընձեռելու նրանց՝ առավել կրթվելու, առավել կատարելագործելու իրենց մասնագիտական ունակությունները, իսկ լավագույններին՝ ապահովելու նաև աշխատանքով:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև հարգարժան Վիգեն Օ. Թոփուզյանը և Ալեքսանդր Փ. Ենգոյանը, որոնց աջակցությամբ էլ տեղի ունեցավ հանդիպումը:
Նման հանդիպումները թերևս լավագույն երաշխիքն են ուսանող-գործատու և ԲՈւՀ-գործատու կապերն ամրապնդելու համար:
Ուսանողների ակտիվությունը և հարցադրումները ոգևորող էին, թերևս հենց դա էր պատճառը, որ համաձայնություն ձեռք բերվեց շատ մոտ ապագայում կազմակերպելու ուսանողների շրջայց «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ-ի փորձարկման լաբորատորիա:

27-го февраля 2018 года студенты кафедры «Общей и фармацевтической химии» «Российско-Армянского (Славянского) университета» принимали у себя в гостях представителей ООО «ЭФ-ДИ-ЭЙ лаборатория».
Целью этой встречи являлось повышение осведомленности студентов и подтверждение того, что выбранная ими профессия действительно востребована, так как в случае наличия у них достаточных знаний и стремления достичь определенных высот в профессии, ООО «ЭФ ДИ ЭЙ лаборатория» готова дать студентам возможность получить больше знаний, улучшить свои профессиональные навыки, а лучших из них - обеспечить работой.
Встреча состоялась при поддержке и присутствии уважаемых Вигена Топузяна и Александра Енгояна.
Такие встречи, возможно, являются лучшей гарантией для укрепления отношений между студентами и работодателями, а также ВУЗами и работодателями.
Активность студентов, проявленная на этой встрече, задаваемые ими вопросы были весьма вдохновляющими. Возможно, именно по этой причине, было достигнуто соглашение организовать «студенческий тур» - посещение студентов в испытательную лабораторию ООО «ЭФ-ДИ-ЭЙ лаборатория» в самом ближайшем будущем.