27/12/2018 թվականին «Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) Համալսարանի» «Ընդհանուր և Դեղագործական Քիմիայի» ամբիոնի ուսանողները հյուրընկալել էին «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ-ի ներկայացուցիչներին:
Հանդիպման նպատակն էր՝ ուսանողների մոտ բարձրացնելու իրազեկվածությունը և վստահեցնելու՝ մասնագիտությունը, որ իրենք ընտրել են, իսկապես պահանջված է և եթե իրենք բանիմաց են և ձգտող, ապա «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ պատրաստ է հնարավորություն ընձեռելու նրանց՝ առավել կրթվելու, առավել կատարելագործելու իրենց մասնագիտական ունակությունները, իսկ լավագույններին՝ ապահովելու նաև աշխատանքով:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև հարգարժան Վիգեն Օ. Թոփուզյանը և Ալեքսանդր Փ. Ենգոյանը, որոնց աջակցությամբ էլ տեղի ունեցավ հանդիպումը:
Նման հանդիպումները թերևս լավագույն երաշխիքն են ուսանող-գործատու և ԲՈւՀ-գործատու կապերն ամրապնդելու համար:
Ուսանողների ակտիվությունը և հարցադրումները ոգևորող էին, թերևս հենց դա էր պատճառը, որ համաձայնություն ձեռք բերվեց շատ մոտ ապագայում կազմակերպելու ուսանողների շրջայց «ԷՖ-ԴԻ-ԷՅ Լաբորատորիա» ՍՊԸ-ի փորձարկման լաբորատորիա:

On 27th February 2018 the representatives of «FDА Laboratory» LLC met the students of «General and Pharmaceutical Chemistry» department of «Russian-Armenian (Slavonic) University».
The purpose of the meeting was to raise awareness of students and to assure, that the chosen profession is really demanded, and in case of enough knowledge and aspiration, «FDA Laboratory» LLC is ready to give them the opportunity to become more educated, to improve their professional skills as well as to be employed by «FDA Laboratory» LLC.
The meeting was organized with the support of Mr. Vigen.O. Topuzyan and Alexander P. Yengoyan.
Such meetings are perhaps the best guarantee for strengthening the relationships between students and employers, as well as they reinforce the bond between.
The enthusiasm of the students and raised questions were truly inspirational. Perhaps, for this reason it was agreed to organize student's tour in the testing laboratory of «FDА Laboratory» LLC in the nearest future.